Ehli.Sunnet.Sisters

Ehli.Sunnet.Sisters

Хуманитарност, Повикување во вистината, Учење Куран...
 
HomehumanitarnostCalendarGalleryKako koristiti ovaj Forum?TražiLista članovaGrupe korisnikaRegistracijaLogin
********HUMANITARNOST*******POVIKUVANJE VO VISTINATA******UCENJE KUR,AN******HUMANITARNOST******POZIVANJE U ISTINI******UCENJE KUR,AN******

Share | 
 

 Ako Sakas da bides Ubava!!

Go down 
AutorPoruka
Ehli_Sunna_Sister
Admin
Ehli_Sunna_Sister

Број на мислења : 136
Points : 388
Reputation : 2
Join date : 2010-05-24

KomentarNaslov komentara: Ako Sakas da bides Ubava!!   Mon May 24, 2010 2:50 pm

Ако сакаш да бидеш убава...


-Најдобра боја е на оние очи која се предава на погледот.Тоа е најдобра шминка за очите.Гледај преноси,убава си.


-Што се однесува до руменилото,да знаеш дека најубаво руменило е руменилото во боја на страмежливоста.Може да се купи во продавницата Иман и никаде не друго место.


-Вистината кажуваја со своите усни тоа е најдобра шминка за твоите усни.


-Најдобар сапун е покајувањето.Тој најдобро го пере најтешките прљавштини и гревови кои те мачат.


-Што се однесува до фризурата, најлесно се чува од ресцветување и паѓање со покривање на Исламската марама.Која секако те штити од грдите и лошите погледи.


-Што се однесува до накитот,те советувам ,твоите ува да ги накитиш со добар одгој,за добро да слушаш и од лошо да се отргнеш.Тие се најдобрите обетки.


-Наруквицата на понижност и вредна работа помеѓу прстените носи до поштеност кој е најдобар накит на рацете.


-Најдобар ѓердан е огрлицата на чистата душа,тело и зборови.А најубава облека е БОГОБОЈАЗНОСТА.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
 
Ako Sakas da bides Ubava!!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Ehli.Sunnet.Sisters :: MAKEDONSKI JAZIK-
Idi na: